Kemal Kılıçdaroğlu'ndan mezuniyet iptallerine tepki: Orada olacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Mezuniyet töreni yapmaları halinde ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız" dedi.

Gündem 21.07.2022, 14:12 21.07.2022, 14:16
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan mezuniyet iptallerine tepki: Orada olacağız

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün Devrim Stadyumu'nda yapılacak mezuniyet törenini iptal etmesine tepkiler büyüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından mezuniyet törenlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi. 

Öğrencilerin aileleriyle beraber törene katılmaları gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun soyyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde;

Sarayın kayyum rektörleri gençlerin mezuniyet törenlerini iptal ediyor. Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının geleneksel mekanlarında törene katılmalıdır. Bu kararı vermeleri halinde, ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız.

Kimse evlatlarımızın mezuniyet törenini çalamaz. Ayrıca öğrenciler kendi mekanlarında, okuldan bağımsız bir organizasyon yapmak isterlerse, her türlü lojistik desteği vermeye de hazırız.

Sarayın kayyum rektörleri; bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu