Kılıçdaroğlu adaylıkla ilgili konuştu

Kılıçdaroğlu adaylıkla ilgili konuştu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığına aday olacağına dair tartışmalarla ilgili "Kararı verecek olan Millet İttifakı''nın iradesidir" dedi.

Gündem 08.12.2020, 20:36 08.12.2020, 20:36
Kılıçdaroğlu adaylıkla ilgili konuştu

CHP'li vekil Gürsel Tekin, polemikhaber'e verdiği söyleşide partisinin Cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu, ancak ismin şu anda açıklanmasının mümkün olmadığını ifade etmişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da TBMM'deki bütçe görüşmelerinde kendisine "Aday ol, aday" diye seslenen AK Partili vekillere, "Aday olmayacağımı kim söyledi?" diye yanıt vermişti. 

"KARARI VERECEK OLAN MİLLET İTTİFAKI'DIR"

Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağına dair tartışmalar siyaset gündeme damgasını vurmuştu. CHP lideri konuyla ilgili Olay TV'den Özlem Akarsu Çelik'e konuştu ve şöyle dedi:

* Benim adaylığıma benim karar vermem kadar yanlış bir şey olmaz. Biz bir ittifak oluşturduk. Adı Millet İttifakı. Bu ittifakın hedefimde güçlendirilmiş parlamenter sistem.

Biz ilkelerden yola çıkarız meseleyi kişilere indirmek yanlıştır. Olay cumhurbaşkanlığı olayı değildir, Türkiye olayıdır. Kararı verecek olan Millet İttifakı'nın iradesidir.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu