Kılıçdaroğlu'ndan iktidara 'kariyer sınavı' tepkisi: Çağrımdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, iktidara 'kariyer sınavı' üzerinden yüklendi. "Çağrımdır" diyen CHP lideri, "Gelin birlikte bu işi daha makul bir şekilde çözelim. En değerlilerimizi kariyer sınavları ile rencide etmeyelim" dedi.

Gündem 29.07.2022, 18:14
Kılıçdaroğlu'ndan iktidara 'kariyer sınavı' tepkisi: Çağrımdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Paylaşımlarında, iktidara, öğretmenlerin karşı karşıya kaldığı 'kariyer sınavı' üzerinden yüklenen Kılıçdaroğlu, "Çağrımdır, gelin birlikte bu işi daha makul bir şekilde çözelim. En değerlilerimizi kariyer sınavları ile rencide etmeyelim. Uzman ve başöğretmen ilan etmenin yolu çoktur" dedi.

'BU ONUR KIRICI BİR DAVRANIŞ'

"İktidarı öğretmen ve öğretme üzerinden eleştirmek istemiyorum…" diyen CHP lideri, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda, şu ifadeleri kullandı:

"Öğretmenlik kutsal meslek, öğretmenler de değerlimiz. Ömrünün yarısını evlatlarımızı yetiştirmeye adamış öğretmenlerimizi bile kariyer sınavına tabi tutmak istiyorlar. Bu onur kırıcı bir davranış. İktidarı öğretmen ve öğretme üzerinden eleştirmek istemiyorum…

Çağırımdır, gelin birlikte bu işi daha makul bir şekilde çözelim. En değerlilerimizi kariyer sınavları ile rencide etmeyelim. Uzman ve başöğretmen ilan etmenin yolu çoktur."

Yorumlar (0)
23
açık