Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi CHP'de kriz yarattı: İlhan Kesici rahatsızlığı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Gökçen, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesine katılan CHP'li İlhan Kesici'yi eleştirdi. Gökçen, "Elbette rahatsızlık yarattı" dedi.

Gündem 07.07.2022, 06:55 07.07.2022, 06:58

Cemaatler ve tarikatlara karşı mücadele etme sözü veren Gökçen, CHP'li İlhan Kesici'nin bir tarikat liderinin cenaze törenine katılmasını doğru bulmadığını ifade etti. Kesici'nin bu hareketinin parti tabanında hoş karşılanmadığını da ifade eden Gökçen, "Rahatsızlık yarattı" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen'in ilgili açıklaması şu şekilde:

'İLHAN KESİCİ'NİN CENAZEYE KATILMASI RAHATSIZLIK YARATTI'

"İlhan Kesici'nin tarikat liderinin cenazesine katılması parti tabanında bir rahatsızlık yarattı mı?" sorusuna da yanıt veren Gökçen, "Elbette rahatsızlık yarattı. Belli kişiler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyorum ama beni endişlendiren şey şu: Ben devlet okullarında okumuş bir kız çocuğuyken Türkan Saylan'ın değerleriyle tanıştım. Bir kız çocuğu olarak başta Atatürk'e ve kız çocuklarının okuması için emek veren herekese çok borçlu olduğumu hissederek büyüdüm. Dolayısıyla kız çocuklarını eşit görmeyen, okumalarını desteklemeyen bir şeye saygı duyamam."

Kaynak: polemikhaber.com
Yorumlar (0)
24
gök gürültülü hafif yağmurlu