MHP'li üst düzey isimden 'erken seçim' çıkışı

Cumhur İttifakı ve Millet ittifakı arasında tartışmaların başat konusu olan 'erken seçim'e ilişkin İzmir'de konuşan MHP'li üst düzey ismi Semih Yalçın'dan açıklama geldi. Yalçın, "Mart ayında büyük bir ihtimalle seçim yasası geliyor. Mart ayında Meclis'ten geçireceğiz. Zaten bir yıldan önce seçim olmaması gerekir. Yani erken seçim artık hayal oldu" dedi.

Gündem 19.02.2022, 08:00
MHP'li üst düzey isimden 'erken seçim' çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" başlıklı toplantılar İzmir Bayraklı’dan başlatıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'da o toplantıda 'erken seçim'e ilişkin konuştu. Yalçın, "Mart ayında büyük bir ihtimalle seçim yasası geliyor. Mart ayında Meclis'ten geçireceğiz. Zaten bir yıldan önce seçim olmaması gerekir. Yani erken seçim artık hayal oldu" dedi.


Semih Yalçın, Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' toplantıları kapsamında İzmir'de konuştu

 

Yalçın'ın açıklamalarında satır başları şu şekilde:

SİSTEMİN DEĞİŞMESİ ZOR

"'Eski sisteme dönüş' diyorlar ama bu o kadar kolay bir hadise değil. Eski sisteme dönebilmek için yıllar lazım. Öyle 10-15 yıl bile yetmez bize göre. Çünkü yeni sistemi biz oturttuk. Eksik olan bazı kanunlar ise bu yıl içerisinde iktidar partisi tarafından hazırlanacak, bizler tarafından desteklenmek ve üzerinde çalışılmak suretiyle kanunlaştırılacak. Her şeyden evvel, rakiplerimizin Anayasa’yı değiştirebilmeleri için 400 oy almaları gerekir. Şu anda 300’ü dahi geçmiş değiller. Halka gitmek yolunu seçerlerse 360’ı toplamaları lazım. Bu da onlar için mümkün değil.


Semih Yalçın, Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' toplantıları kapsamında İzmir'de konuştu

YALÇIN: 2023 SONRASI MHP İÇİN MÜKEMMEL OLACAK

Mevcut siyasi partiler içerisinde AK Parti ve MHP’nin bile oyu 360’ın üstünde değil. Seçim yapıldıktan sonra hangi yıl, dönemin sonunda mı bunlar bu sistemi değiştirmeye kalkacaklar? Hangi yıl yaparlarsa yapsınlar, sistemi değiştirmek bu söylediğim engellerden dolayı mümkün değil. Halkı aldatıyorlar. Sistem değişmez. Kararlıyız, değişmeyecektir. Cumhur İttifakı yoluna devam edecektir. 2023 ve sonrası Cumhur İttifakı ve MHP için mükemmel olacaktır."


 

Yorumlar (0)
19
az bulutlu