Muhalefetin 'Yargılanacaksınız' sözlerine Soylu'dan yanıt: Niye yargılanacağız kardeşim?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Silivri'de yaptığı konuşmada, muhalefetin mafya-siyaset-uyuşturucu ağında adı geçen AK Partilileri işaret ederek "yargılanacaksınız" sözlerine yanıt vererek, "Niye yargılanacağız kardeşim" ifadelerini kullandı.

Gündem 23.08.2022, 12:08 23.08.2022, 12:10
Muhalefetin 'Yargılanacaksınız' sözlerine Soylu'dan yanıt: Niye yargılanacağız kardeşim?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Silivri'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu sırada dikkat çeken ifadeler kullandı.

Soylu, organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker’in, mafya-siyaset-uyuşturucu ağında AK Partili isimlerin adını geçirmesinin ardından muhalefetin “yargılanacaksınız” çıkışlarına yanıt verdi.

Soylu, "Son zamanlarda 'yargılanacaksınız' diyor. Niye yargılanacağız kardeşim? Yargıladınız Adnan Menderes'i siz astınız. CHP kadroları ve İnönü'nün kendisi asmıştır. Amerika ve Avrupa ile ortak şekilde astırdılar” dedi.

Soylu şunları söyledi:

"Hürriyet gazetesinde 6 aydır bir koyamadıkları fotoğrafı sözleriyle Meclis'te söylüyorlar. Tamam kardeşim beni yargılayacaksın kimi serbest bırakacaksın? Apo'yu. Söylüyorsun! Selo'yu serbest bırakacaksın. Beni yargılayacaksın, S-400'ü geri iade edeceksin, İHA ve SİHA'yı kullanmayacaksın. Etraftaki coğrafyaya sessiz kalacaksın. Türkiye'nin ne büyük kalkınma hamlesi varsa hepsini geri alıp Türkiye'yi eski Türkiye'de olduğu gibi geçmişe mahkûm edeceksiniz. PKK'yı KCK'yı PYD'yi... Hem etrafımızdaki coğrafyaya hem Türkiye'ye hâkim etmeye çalışacaksınız yargılayacaksınız da ne yapacaksınız, büyükelçilerin 'şu adamı çıkartacaksınız' diye verdiği talimatları yerine getireceksiniz.”

'MUHALEFETİ HEDEF ALDI'

“Teşkilattaki arkadaşlara söylüyorum, Tayyip Erdoğan kadar çalışın yeter. Böyle lider 100 yılda bir gelir. Bana da çok çalışıyorsun dinlenmiyorsun diyorlar. Ben Tayyip Erdoğan'ı kaybetmekten korkuyorum... Onun zamanında ne yetiştirebilirsek yetiştireceğiz. 6 yıldır İçişleri Bakanıyım, bana bir kez özgüven eksikliği yüklememiştir... Biz Erdoğan'ı kaybedersek, sadece Türkiye değil, etrafımızdaki coğrafya, bize burun kıvırarak bakanlar da kaybeder. Muhalefetin kendilerine saygısı yok. Onlar kazanmak için her yolu mübah gören, kimliksiz yolun yolcularıdır. Akşener'i de Kılıçdaroğlu'su da diğerleri de öyle. Kimliksiz yolları var. Büyükelçilerden mi, ABD'den mi, PKK'dan mı gelir, eyvallah... 'Aman beraber olduğumuz görünmesin'. Siz bir araya geliyorsunuz, kaç puansınız ki yüzde 50'yi aşacaksınız? Akşener bana laf yetiştiriyor. Beni suçluyor dedi. Evet 2018 seçimlerinde sözleşme imzaladınız. Benim söylediklerimi PKK-HDP milletvekili çıkıp söylemedi mi? Allah masa altında kimseye ihanet sözleşmesi imzalatmasın! Her şeyi söyleyeceksiniz, PKK HDP ile iş birliği yapacaksınız sonra çıkıp biz yaptık mı yapmadık mı diye bizi suçlayacaksınız! Millet İttifakı nasıl yüzde 50'yi yakalayacaklar ya? 40 puan ediyorlar..."

MAFYA-SİYASET-UYUŞTURUCU AĞINDAKİ İFŞAATLAR

Sedat Peker, geçen sene başladığı ifşaatlarında çok sayıda AKP’li ve iktidara yakın isimlerin uyuşturucu ve kara para aklama ağında olduğuna dair iddialarda bulunmuş ve belgeler de paylaşmıştı.

Peker, Soylu başta olmak üzere AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın yurtdışından gelen uyuşturucuyu kontrol eden isimler olduğunu iddia etmişti.

Öte yandan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, katıldığı televizyon programlarında, "Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var" açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine bilgi verdiğini açıklamıştı.

Muhalefet ortaya çıkan iddialar ve belgeler üzerine AKP'li isimleri işaret ederek "yargılanacaksınız" çıkışları yapmıştı.

Yorumlar (0)
22
açık