Muhsin Yazıcıoğlu davasında tanık olan kişi 'kazada' hayatını kaybetti

Bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını da yapan polis memuru Erol Yıldız, kendi otomobilinin altında kalarak hayatını kaybetti. Öte yanda Yıldız, Yazıcıoğlu'nun 23 Mayıs'ta görülecek olan davasında tanık olarak dinlenecekti.

Gündem 16.05.2022, 16:30
Muhsin Yazıcıoğlu davasında tanık olan kişi 'kazada' hayatını kaybetti

Ankara'da 23 Mayıs'ta Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya tanık olarak dinlenecek olan Erol Yıldız kendi otomobilin altında kalarak hayatını kaybetti.

OTOMOBİLİ ÇALIŞMADI

Saat 10.30 sıralarında Keçiören'in Ayvalı Mahallesi'nde meydana gelen kazada iddiaya göre, Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görev yapan polis memuru Erol Yıldız'ın 06 KHA 35 plakalı otomobili çalışmadı.

Bunun üzerine Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen aracın altında kaldı. Ağır yaralanan ve ambulansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erol Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

YAZICOĞLU DAVASINDA TANIK İDİ

Erol Yıldız, bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını da yapmıştı. Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek, örgütün amaçları doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanık olarak dinlenecek 3 korumadan 1'iydi.

DAVAYA SEGBİSLE KATILACAKTI

Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara'dan SEGBİS ile katılacaktı.
 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu