Okçuluk için 60 milyon bütçe ayırmıştı: Kaynak için belediye arazisini satıyor

Daha önce okçuluk tesisi için 60 milyon TL'lik bütçe ayıran Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, ulusal gazetelere verdiği ilanlarda 28 adet kamu arazisini satışa çıkardı. AK Partililer satışı 'belediyede kaynak yok' diyerek savundu.

Gündem 14.10.2021, 11:47 14.10.2021, 16:53
Okçuluk için 60 milyon bütçe ayırmıştı: Kaynak için belediye arazisini satıyor

Daha önce Orta Asya Vadisi (Otağlar ve Binicilik Tesisi) Projesi için 60 milyon TL ödenek ayıran AK Partili Şahinbey Belediyesi, bu kez arsa satışları ile gündemde.

AK Parti Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gazetelere verdiği ilanlarla değeri 215 milyon TL olduğu belirtilen 28 adet kamu arazisi satışa çıkardı.

Satışların Belediye Meclisi'nde toplu bir şekilde oylanması tepkilere neden olurken AK Partili Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel'in ifadeleri de tartışma konusu oldu. Güzel, 'kısıtlı imkanlarla hizmet vermeye çalıştıklarını ve vatandaşa hizmet götürebilmek için paraya ihtiyaç olduğunu' dedi.


AK Parti Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu

28 ARSA SATILACAK

Satışın mevzuata uygun olmadığını belirten CHP'li Meclis Üyesi Uğur Kalkan ise karara tepki gösterdi. Söz konusu ilanları sosyal medya hesabından paylaşan Kalkan, "Hep merak ediyorsunuz; Şahinbey Belediyesi'nin kaynakları nedir diye. Bugün ulusal gazetelerde çıkan 2 ilan. Şahinbeyli hemşehrilerimizin 28 adet arsasını 'parsel parsel' satacaklar. Sadece bu arsaların bedeli 215 milyon lira. Kaynak yok aslında, Tahmazoğlu 'babalar gibi' arsa satıyor" ifadelerini kullandı.

"Bu arsa fiyatlarının yüksekliğini sadece satarken değil, vatandaşın elinden alırken de düşünüyorsunuzdur inşallah" diyen Uğur Kalkan "Yani satarken kepçeyle, vatandaşın elinden alırken alırken kaşıkla mantığıyla hareket etmiyorsunuzdur umarım" dedi.

İŞTE O İLANLAR:

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu