Özdağ'ın 'küfürleştik' iddialarına Soylu'dan yanıt: Kamuoyunda açık olarak söylediğim sözleri söyledim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Velev ki böyle bir hata işlemiş olalım, kişi ne kadar pespaye, aşağı olursa olsun, özür dilerim ben. Ama böyle bir şey söz konusu değil" ifadelerini kullandı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Bakan Soylu ile küfürleştiklerini söylemişti. 

Gündem 15.09.2022, 12:02 15.09.2022, 12:07
Özdağ'ın 'küfürleştik' iddialarına Soylu'dan yanıt: Kamuoyunda açık olarak söylediğim sözleri söyledim

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, telefonda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birbirlerine küfür ettiklerini söyledi. Öte yandan Özdağ, Soylu’nun kendisinin karşısına çıkacağını ifade etti.

Özdağ’ın açıklaması şu şekildeydi:

“Süleyman Soylu biraz önce telefonda benim sana iftira attırma mesajı atmam üzerine senin başlattığın bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Hadi bakalım. Yeri ve zamanı sen belirle. En son ben belirlediğim zaman kaçmıştın. Hadi görelim yüreğini korkak iftiracı.”

SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Van'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özdağ'ın 'küfür' iddiaları hakkında "Eğer meydandaysan muhakkak ki kazalarla karşı karşıya kalırsın. Bizim işimiz budur, birçok yalanla, iftirayla, taciz ve tehditle karşı karşıya kalabiliriz. Bizim ağzımıza küfür yakışmaz, doğru da değil. Biz sadece ülkemizi yönetmek için çaba sarf etmiyoruz, gelecek nesillere de bir model olmak durumundayız" ifadelerini kullandı.

'KAMUOYUNDA AÇIK OLARAK SÖYLEDİĞİM SÖZLERİ SÖYLEDİM'

Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Velev ki böyle bir hata işlemiş olalım, kişi ne kadar pespaye, aşağı olursa olsun, özür dilerim ben. Ama böyle bir şey söz konusu değil. 

İsimsiz, bilmediğiniz telefonlar geliyordur size de. Geçen Mardin'e giderken bir mesaj geldi, mesajda tehdit var, taciz ve iftira var. Telefon açtım, kimsiniz dedim, kendini tanıttı. Bu mesajlar ayıp değil mi ya... Sonra konuşma tonunu değiştirdi, ben de televizyonlarda, kamuoyunda açık olarak söylediğim sözleri söyledim, başka bir söz söylemedim, telefonu kapattım."

DAHA ÖNCE DE TANSİYON YÜKSELMİŞTİ

Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında söylediği, “operasyon çocuğu” sözleri sonrası Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitmişti.

Alana yaklaştırılmayan Özdağ sonrasında basın açıklaması yapmıştı.

Yorumlar (0)
23
açık