Selvi 'çerçeve'yi çizdi: Operasyon ters teper

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İçişleri Bakanlığı'nın, İBB'de terörle ilişkili isimlerin incelenmesi ve özel teftişe tabi tutulmasıyla ilgili kaleme aldığı yazısında, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı'nın teftişin çerçevesini çizdiğini söyleyen Selvi, "Zaten bu tür bir operasyon ters teper" diye yazdı.

Gündem 28.12.2021, 10:06 28.12.2021, 10:36
Selvi 'çerçeve'yi çizdi: Operasyon ters teper

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile ilgili başlattığı 'özel teftiş'e değindi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Selvi, Ankara’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerine kayyum atanması gibi bir düşüncenin olmadığını öne sürdü.

'BİR SONUCA ULAŞAMADIM'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Bizim kimsenin belediyesiyle işimiz yok. Bizim terörle mücadeleyle işimiz var" sözlerini hatırlatan Selvi, "Ankara’da yaptığım temaslarda bu operasyonun hedefinin Ekrem İmamoğlu’nu görevden almak ya da yerine kayyum atamak gibi bir hedef olduğuna dair bir sonuca ulaşmadım" diye yazdı.

'BURADAN CUMHURBAŞKANLIĞI POSTU ÇIKMAZ'

Bu tür operasyonların ters tepeceğini ve İmamoğlu hakkında mağduriyet algısı oluşturacağına dikkat çeken Selvi, şunları söyledi:

"Onu doğal olarak cumhurbaşkanı adaylığına taşır. Zaten öyle bir hedef yok. O nedenle İmamoğlu’nun terör operasyonundan bir mağduriyet oluşturup cumhurbaşkanlığına sıçrama çabalarını görüyorum. Ama buradan cumhurbaşkanlığı postu çıkmaz. Tekrar altını çizmek isterim. Bu soruşturma sonucunda İmamoğlu’nu görevden almak ya da yerine kayyum atanması gibi bir düşünce yok."

Yorumlar (0)
26
açık