Selvi’den çarpıcı AK Parti yazısı! ‘İsyan ediyorum…’

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın eski metin yazarı Hüseyin Besli'nin Alevilerle ilgili sözlerini 'İsyan ediyorum' diyerek, "Baştan sona AK Parti’ye ve Erdoğan’a vurulmuş bir darbe” dedi.

Gündem 16.11.2021, 16:46
Selvi’den çarpıcı AK Parti yazısı! ‘İsyan ediyorum…’

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın metin yazarlığını da üstlenen AK Partili Hüseyin Besli'nin "Alevi bir anne baba daha doğumdan itibaren çocuklarına kimliklerini gizlemeyi yani yalan söylemeyi öğretmek durumundaydı. Söz konusu çocuklar 'çifte kavrulmuş yalancı' olmak durumundadırlar" şeklindeki ifadesine tepki gösterdi.


Hüseyin Besli

Bugün yayımlanan yazısında “Bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığını da yapan Hüseyin Besli’nin Alevi ve Kürtlerle ilgili yaptığı değerlendirmeye isyan ediyorum” diyen Selvi, sözlerine şöyle devam etti:

“Baştan sona kardeşliğimize, iç barışımıza zarar veren bir bakış açısı. Baştan sona çifte kavrulmuş bir nefret suçu. Baştan sona AK Parti’ye ve Erdoğan’a vurulmuş bir darbe.”

Selvi'nin yazısında ilgili bölüm şu şekilde:

"Hüseyin Besli, Akşam gazetesindeki yazısında Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini iddia ederken, Alevi çocukların kimliklerini gizlemek için yalan söylediğini, Alevi Kürtlerin ise “çifte kavrulmuş yalancı” durumunda olduklarını iddia ediyor.

Bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığını da yapan Hüseyin Besli’nin Alevi ve Kürtlerle ilgili yaptığı değerlendirmeye isyan ediyorum.

Baştan sona kardeşliğimize, iç barışımıza zarar veren bir bakış açısı. Baştan sona çifte kavrulmuş bir nefret suçu. Baştan sona AK Parti’ye ve Erdoğan’a vurulmuş bir darbe."

Yorumlar (0)
12
açık