Tarih verildi: Enginyurt DP''ye geçiyor!

Enginyurt DP''ye geçiyor! Tarih verildi... AK Parti''ye yönelik eleştirileri nedeniyle MHP''den ihraç edilen Bağımsız Milletvekili Cemal Enginyurt, DP''ye geçmeye hazırlanıyor. Cuma günü rozet takması beklenen Enginyurt''la birlikte DP''nin Meclis''teki sandalye sayısı 2''ye yükselecek.

Gündem 17.12.2020, 09:11 17.12.2020, 09:11
Tarih verildi: Enginyurt DP''ye geçiyor!

AK Parti ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye 'fındık rekolte ve fiyatları' dolayısıyla eleştirilerde bulunan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisi Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ihraç edilmişti.

Ardından yoluna bağımsız olarak devam eden Enginyurt'un Demokrat Parti'ye (DP) geçeceği gündeme gelmişti.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal

ENGİNYURT İÇİN GENEL BAŞKANLIKTA TÖREN DÜZENLENECEK

Bu süreçte DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile de görüşen Enginyurt için cuma günü DP Genel Merkezi'nde rozet takma töreni düzenlenecek.

SANDALYE SAYISI 2'YE ÇIKACAK

Enginyurt'un DP'ye geçmesiyle birlikte, partinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) sandalye sayısı da 2'ye yükselecek.

DP GENEL BAŞKANI UYSAL'I TAKİBE DAVET ETMİŞTİ

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Enginyurt, kullanıcılarını, Demokrat Parti Genel Başkanı ve DP Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal'ı takip etmeye davet etmişti.

Enginyurt'un DP'ye geçeceğini Muharrem Sarıkaya yazmıştı

MUHARREM SARIKAYA KÖŞESİNE TAŞIMIŞTI

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, geçtiğimiz günlerde bir köşe yazısında Enginyurt'un Demokrat Parti'ye geçeceğini iddia etmişti.

"Meclis Genel Kurulu’ndaki aritmetik dağılım değişecek" ifadelerini kullanan Sarıkaya, başka isimlerin de diğer partilere katılabileceğinin altını çizmişti.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu