Kira Haberleri

kira haberleri ve güncel kira gelişmeleri, kira ile ilgili tüm video, kira fotoğrafları ve kira haberleri Polemik Haber sitemizde


Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artış oranının yüzde 25'e devam etmesine ilişkin "herhangi bir gerekçe görmediğini" ve "devam...

Genel

Türkiye genelinde kira sorunu devam ederken, AB Komisyonu'nun araştırmasına göre, İstanbul, gelire göre kirayla birlikte Avrupa'nın en pahalı ikinci kenti...

Ekonomi

TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından, mayıs ayında iş yerlerinde uygulanabilecek tavan zam oranı da belli oldu.

Ekonomi

TÜİK tarafından açıklanan şubat ayı enflasyonuyla birlikte, kira artışlarını da etkileyen TÜFE rakamları netleşti.

Ekonomi

Yüzde 25'lik kira zam tavanı uygulamasıyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "O günkü şartlar geldiğinde meclisimizin vereceği karardır" dedi.

Ekonomi

BETAM'ın 'Kiralık ve Satılık Konut Piyasası Görünümü' raporlarına göre, ortalama kiralık konut fiyatındaki yıllık artış oranı, ocakta yüzde 80,5 oldu.

Gündem

Gelir İdaresi Başkanlığı, mesken kira gelirlerinde gelir vergisi istisnasının 2024 yılı için 33 bin lira olduğunu açıkladı.

Ekonomi

İstanbul Planlama Ajansı'nın raporunda kiralardaki artış belirtilirken, İstanbul'un bazı ilçelerinde kiralar astronomik derecede artış gösterdi.

Gündem

Ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıklarda mahkeme sürecine geçmeden önce ilk olarak bir arabulucuya başvma mecburiyeti getirildi.

Gündem

TÜİK’in kasım ayı enflasyon verilerini açıklamasıyla iş yerleri için uygulanan kira zam oranı tavanı da ortaya çıktı.

Gündem

Türkiye'deki konut krizi ile ilgili açıklama yapan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, “Yaşadığımız konut krizi artık bekamızı etkileyecek bir...