Suriye'de DAEŞ unsurları tarafından misafirhane olarak kullandığı ve için üst düzey sorumluların bulunduğu 3 örgüt evi MİT'in çalışmaları sonucunda tespit edildi.

MİT'in istihbarat desteğiyle ve Suriye Milli Ordusu'na bağlı yerel güvenlik güçleri Fırat Kalkanı Harekatı alanında operasyon düzenledi. 

daes operasyonu

11 TERÖRİST YAKALANDI

Bu operasyonlarda, 11 DEAŞ mensubu yakalandı, çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.

HÜCRE ÜYELERİ İTİRAFTA BULUNDU

Mahmut Tanal:''Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Urfa'da, Toprağı Yeşile Boyuyorlar'' Mahmut Tanal:''Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Urfa'da, Toprağı Yeşile Boyuyorlar''

DEAŞ’üyeler PKK/KCK-PYD/YPG uzantısı SDG kontrolündeki Haseke/Guveyran Cezaevi’ne yönelik DEAŞ unsurlarınca gerçekleştirilen saldırılara lojistik ve askeri destek sağladıklarına dair itirafta bulundular.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda, teknik kapasitesi ve patlama etkisi yüksek, profesyonelce hazırlanmış ve yaklaşık 30 bin ABD doları değerinde olduğu anlaşılan 4350 adet elektrikli fünye, 986 adet programlanabilir entegre cihazı, 665 adet devre kartı, Voltmetre, Devre elemanları, Devre kontrolü için LED’ler ve lehim aletinin de aralarında bulunduğu çok sayıda teknik malzeme ele geçirildi.

POLEMİK HABER / ÖZLEM AKTÜRK