Dün akşam saatlerinde Kayseri'nin Pınarbaşı içesinde CHP üyesi Şerafettin Bahadır silahlı saldırıya uğradı. Saldırının ardından yoğun bakıma alınan Bahadır'a saldıran kişilerin Pınarbaşı'nın eski belediye başkanı MHP'li Menduh Uzunluoğlu'nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve yanındakiler olduğu iddia edildi. Bahadır'a saldıran kişi gözaltına alındı.

Mahkemeden flaş karar! Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi Mahkemeden flaş karar! Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, olayın ardından saldırıya ilişkin sosyal medya hesabınan paylaşım yaparak "Bir kez daha uyarıyorum; bu yaptığınız ne gücünüzü gösterir ne kudretinizi. Görülen tek şey acizliğiniz ve çaresizliğinizdir” dedi.

Özel’in X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"GÖRÜLEN TEK ŞEY ACİZLİĞİNİZDİR"

“Kayseri Pınarbaşı’nda 31 Mart’taki seçim sonucunu hazmedemeyip, hakimleri tehdit edip, küfür ve hakaretler ederek seçimi haksız yere tekrar ettiren anlayış, yenilenen seçimde halktan bir kez daha aynı cevabı aldı. Ancak bu cevabı hazmetmek ve halkın mesajını almak yerine, bu kez de suçsuz günahsız bir insana, kız çocuğunun yanında savunmasızken, sopalarla saldırıp kurşun sıktılar. Şunu bilsinler ki; bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir. Düpedüz acizliktir. Biz, bu saldırıya karşı da metanetli duracak, sakinliğimizi koruyacağız. Gerilimin tırmanmaması, başka çocukların üzülmemesi için elimizden geleni yapacağız. Gereken adımları bu geceden itibaren atmaya başladık. Bir kez daha uyarıyorum; bu yaptığınız ne gücünüzü gösterir ne kudretinizi… Görülen tek şey acizliğiniz ve çaresizliğinizdir.”