Kanlı Ukrayna işgalini sürdüren Rusya’ya karşı hamlelerini sürdüren Batılı ülkeler, Ukrayna’ya F-16 verilmesine de yeşil ışık yaktı. 

ABD Başkanı Joe Biden, Ukraynalı pilotlara yönelik F-16 savaş uçakları eğitim programlarını onaylarken, Ukrayna lideri Volodymyr Zelenski, Biden'a uçağın Rusya topraklarına girmek için kullanılmayacağına dair güvence verdi. 

‘YETERLİ ALTYAPISI YOK’

Rusya'nın ABD Büyükelçisi Anatoly Antonov, "Ukrayna'da F-16'nın kullanılması için herhangi bir altyapı yok ve gerekli sayıda pilot ve bakım personeli de yok. ABD savaşçıları, yabancı 'gönüllüler' tarafından kontrol edilen NATO hava alanlarından havalanırsa ne olacak?" dedi. 

Irak’ta 17 milyar dolarlık proje: Hicaz Demiryolu canlanıyor Irak’ta 17 milyar dolarlık proje: Hicaz Demiryolu canlanıyor

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, ABD jetlerinin Ukrayna'ya herhangi bir şekilde nakledilmesinin "kesinlikle anlamsız ve aptalca" olacağını söyleyerek "Bu çabalar tamamen yararsız ve anlamsız. Yeteneklerimiz, özel askeri operasyonun tüm hedeflerine kesinlikle ulaşılacak şekildedir" ifadelerini kullandı.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER