Sosyalist Güç Birliği'nden 'sert özeleştiri' Sosyalist Güç Birliği'nden 'sert özeleştiri'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Milletin muhakemesini bulandırmamak adına Sayın Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesini olumlu karşılıyorum." dedi.

Uysal, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir Arifiye Mahallesi Köprübaşı Caddesi'ndeki seçim bürosunu ziyaret etti.

GÜLTEKİN UYSAL: MİLLETİMİZİN ÜMİDİ HER DAİM MİLLET İTTİFAKI OLMUŞTUR

Seçim bürosunun önünde toplanan kişilere hitap eden Uysal, "Bu sürecin başından itibaren milletimizin ümidi her daim Millet İttifakı olmuştur. Millet İttifakı'nın adayı olarak da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. " ifadesini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesini değerlendiren Uysal, "Milletin muhakemesini bulandırmamak adına Sayın Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesini olumlu karşılıyorum. Allah'ın izniyle kalan sürede bu büyük başarıyı, birinci turda tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde milletimiz gereğini yapacaktır" diye konuştu.

İYİ PARTİ: KILIÇDAROĞLU'NA KATKI YAPACAK


İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan da açıklama geldi. İnce hakkındaki iddialar konusunda "Bu siyasi iklimi Türkiye açısından kabul edilemez görüyoruz" diyen Zorlu, İnce'nin çekilmesine dair "Kılıçdaroğlu'nun bir adım daha seçimlerde netice alabilmesi yönünde katkı yapacağı kanaatindeyim" dedi.