5 MArt günü gerçekleşen Bursaspor- Amedspor karşılaşmasında hem saha içinde hemde tribünlerde yaşanan olaylar ile ilgisi soruşturma başlatılmış ve 9 kişi gözaltına alınmıştı. Maç başlamadan önce futbolcular arasında çıkan gerginlik sonra tribünlerde açılan maça damgasını vurmuştu. Sahaya kesici ve dilici aletler atılırken, tüfek fişeği ve maytap gibi cisimlerde atıldı. 

'BEYAZ TOROS' POSTERİ AÇILMIŞTI

Bursaspor taraftarları JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım posteri açmıştı.

SOYLU VE KASAPĞOLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

HKP avukatları; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Bursa Valisi Yakup Canpolat, Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, 5 Mart tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumunda görevli kolluk ve güvenlik görevlileri hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

'SUÇU VE SUÇLUYU ÖVME'

Verilen dilekçede, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “suçu ve suçluyu övme ”, “görevi kötüye kullanma”, “tehdit”, “kasten yaralama” suçlarını işledikleri belirtilirken yer alan isimler hakkında soruşturma kapsamında kamu davası açılması talep edildi.

Memleket Partisi'nde 'Kılıçdaroğlu' istifası Memleket Partisi'nde 'Kılıçdaroğlu' istifası

HKP MYK üyesi Av. Pınar Akbina'nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Çok açıktır ki bu pankartlar önceden planlanarak açılmıştır. Bu olay, 2015 seçimlerinde 7 Haziran ve 1 Kasım arasında yaşanan olaylar gibi aslında halkları birbirine düşürmek, Kürt-Türk, Alevi-Sunni ayrımı yaratarak ülkemizi kan gölüne çevirmenin bir planıdır”