A Milli Takım'ın kalesini 4 kez, Ümit Milli Takım kalesini ise 13 kez koruyan tecrübeli file bekçisi Gedikali, Gençlerbirliği takımında da hem kaleci hem de antrenör olarak görev almıştı.

TFF'DEN SAYGI DURUŞU KARARI

Milli eldiven Gedikali'nin vefatının üzerine TFF yazılı bir açıklamada bulunarak 9-13 Mart tarihleri arasında oynanacak olan tüm profesyonel müsabakalar öncesinde, Okan Gedikali için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını belirtti.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  

"Okan Gedikali'yi Kaybettik

Türk futbolunun değerli isimlerinden, A Millî Takımımızın eski kalecisi, TFF 3. Lig kulüplerinden Artvin Hopaspor'un kaleci antrenörü Okan Gedikali'nin vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

4'ü A Millî Takım ve 9'u Ümit Millî Takım olmak üzere toplam 13 kez Ay-Yıldızlı formamızı terleten Okan Gedikali, 10 sene boyunca kalesini koruduğu ve ardından kaleci antrenörlüğünü de yaptığı Gençlerbirliği'nin yanı sıra ülkemizde pek çok kulübün formasını giymiş ve teknik kadrolarında görev almıştı.

Merhumun cenazesi 9 Mart Perşembe (yarın) öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir.

Okan Gedikali anısına 9-13 Mart tarihleri arasında oynanacak olan tüm profesyonel müsabakalar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır.

Merhum Okan Gedikali'ye Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına, başta Artvin Hopaspor ve Gençlerbirliği olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dileriz. 

Andrea Pirlo geleceği konusunda kararsız! Andrea Pirlo geleceği konusunda kararsız!

Türkiye Futbol Federasyonu"