Vatandaş fahiş zamlar karşısında geçim derdi çekerken, ihalelerdeki düzen bozulmuyor. Ak Parti’li Tuzla Belediyesi’nin kaldırım ihalesi, Ak Parti’li Mahalle Başkanı’na gitti.

Ak Parti’li Tuzla Belediyesi’nin, “Bordür ve Tretuvar Tamir Bakım Yapılması” adı altında açtığı ihalenin sonucu belli oldu. 2 Şubat 2022 tarihinde yapılan ancak sonucu dün belli olan ihaleyi, “Osem İnşaat Teknoloji San. Ve Tic. Ltd. Şirketi” aldı. 6 teklifin verildiği ihaleyi Osem İnşaat firması, 3 milyon 380 bin TL’ye üstlendi. Şartnameye göre ihale kapsamındaki kaldırım işleri yılsonuna kadar tamamlanacak.

Tuzla Belediyesi’nin kaldırım ihalesini alan Osem İnşaat firması 2015 yılında Osman Gülmez ve Emine Gülmez tarafından kuruldu. Emine Gülmez daha sonra ortaklıktan ayrıldı ve şirket Osman Gülmez’e ait tek ortaklı hale geldi.

Müteahhit Osman Gülmez, sosyal medya hesabında kendini “ Ak Parti Tuzla Mimar Sinan Mah. Bşk. / İnş. Müh. Yüksek lisans öğrencisi” olarak tanımlıyor. Ve yine Gülmez, Ak Parti Mimar Sinan Mahallesi Başkanlığı olarak, yaptıkları toplantılara ilişken pek çok fotoğrafı da sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

Gülmez'in Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Murat Kant ile çekilmiş fotoğrafları dikkat çekiyor. İhalenin sahibi Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Murat Kant’a bağlı.