Sarıgül, “Arkadaşlarımız alın teri ve emeklerinin hakkının verilmesini istiyor. Yıllarca toplu sözleşmelere imza atmış birisi olarak bunun bir an önce sona ermesini ve arkadaşlarımızın işbaşı yapmalarını arzu ediyorum” dedi.

'BİR AN ÖNCE SONA ERMESİNİ ARZU EDİYORUM'

TGS, Sputnik Türkiye yönetimi ile sürdürdüğü toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı almıştı. Kararın ilanından sonra Sputnik Türkiye, TGS üyesi 24 çalışanını işten çıkarmıştı. Grev, 32’inci gününde devam ediyor.

'Kontak kapatacağız' diyen Ankara özel halk otobüsçüleri, araçlarını satıyor 'Kontak kapatacağız' diyen Ankara özel halk otobüsçüleri, araçlarını satıyor

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, grevdeki gazetecileri ziyaret ettiği anları sosyal medya hesabından paylaştı. Sarıgül, şunları söyledi:

“Radyo Sputnik Rusya’nın devlet radyosu… Hakka, hukuka, alınterine ve emeğe en fazla saygı duyulması gereken bir ortamda arkadaşlarımızın hak arama mücadelesini gerçekten grev kırıcı olarak değerlendirmek, onlarla beraber olmak son derece yanlış. Arkadaşlarımız alınteri ve emeklerinin hakkının verilmesini istiyor. Yıllarca toplu sözleşmelere imza atmış birisi olarak bunun bir an önce sona ermesini ve arkadaşlarımızın işbaşı yapmalarını arzu ediyorum.”

Kaynak: ANKA