Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin 14’üncü İl Olağan Kongresi için geldiği Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti. 

CHP'li Kani Beko'dan 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ açıklaması: Ya tek adam ya demokrasi CHP'li Kani Beko'dan 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ açıklaması: Ya tek adam ya demokrasi

'YÜZDE 65 ÇARPIK DÜZENE İTİRAZ EDİYOR'

Uysal, Toplumların ve milletlerin zaman zaman buhran dönemleri olabildiğini dile getirirken "Bu, içinde bulunduğumuz adı konmamış bu buhran döneminin de bir muhasebesini yapacağımız bir kavşaktır. Yüzde 65 civarında bu çarpık düzene itirazı olan vatandaşımız var. Amacımız, bu vatandaşları sandıkta azami düzeyde mobilize ederek sonuca yansıtmak ve bu ülkenin üzerindeki bu örtüyü kaldırabilmektir. Bu açıdan da her noktada milletin sesi olmayan, bulduğumuz her seçimde milletin ıstırabını dillendirmeye de arkadaşlarımız 6'lı masa içerisinde gayret gösteriyor" dedi.

gultekin uysal cercioglu foto 01

'ADAY BOLLUĞU VAR'

6'lı masanın ortak iradeyle göstereceği adayın her şart altında kazanacağını söyleyen Uysal, "Burada hem tarihsel kimliği itibarıyla hem bugün ana muhalefet itibarıyla Kılıçdaroğlu başta olmak üzere Akşener ve 6'lı masada olanlar içerisinde aday kıtlığı yok, bilakis aday bolluğu var" ifadelerini kullandı.

'OPERASYON' AÇIKLAMASI

Öte yandan Uysal, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarına da değinerek "Irak'tan Suriye’ye silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ihtiyaç duyulduğu noktada Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı her daim mücadelesini vermiş ve bugün de veriyor. O nedenle bugün de şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.

Polemik Haber