Kılıçdaroğlu 'Helalleşmemiz lazım' demişti: 'Hak, hukuk, adalet' sloganları ile karşılandı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'helalleşme' kapsamında gittiği Şırnak’ta; “Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu”, ve “Hak, hukuk, adalet” sloganları ile karşılandı.

Gündem 04.08.2022, 12:25 04.08.2022, 12:35
Kılıçdaroğlu 'Helalleşmemiz lazım' demişti: 'Hak, hukuk, adalet' sloganları ile karşılandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Roboski köyüne bir ziyaret gerçekleştireceği öğrenilmişti.

Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde Şırnak'a geldi. “Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu”, ve “Hak, hukuk, adalet” sloganları ile karşılandı.

Kılıçdaroğlu'nu Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda Erdoğan Toprak ile birlikte CHP Şanlıurfa İl Başkanı Cihangir Bilin, CHP Hakkâri İl Başkanı Nazım Demir, CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar, CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan karşıladı. 

Şırnaklılar, Kılıçdaroğlu için “Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu”, “Şırnak seninle gurur duyuyor” ve “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı.

Kılıçdaroğlu’nun, Uludere katliamında yaşamını yitirenlerin ailelerinin ziyaretinin ardından açıklama yapması bekleniyor.

'HELALLEŞMEMİZ LAZIM' DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu konuya ilişkin son yaptığı açıklamada, "Bütün annelerin ellerinden öpüyorum; evlatların geri gelmesi  mümkün değil ama onlarla helalleşmemiz lazım" demişti.
 

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu