Selçuk Geçer CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı Selçuk Geçer CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda basın mensuplarının sorulununu cevapladı.

İmamoğlu, "Süreci olgunlaşmasına çok yüksek katkı sunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i Hatay ziyaretinde ağırlayacağız. 13'üncü Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu salı günü Hatay'da ağırlamayı planlıyoruz." dedi.

İmamoğlu sözleri:

'MEMLEKETİMİZE GÜZEL BİR GELECEK SAĞLAMASINI DİLİYORUM'

"Artık sahayı, memleketi konuşacağız. İstanbul büyük bir merkez. Bunu sahada paylaşıyor olacağız. Hem ben hem Sayın Mansur Yavaş arkadaşım olmak üzere, Altılı Masa'ya, Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması için sürece başladık. Memleketimize ve milletimize güzel bir gelecek sağlamasını diliyorum."

mansur yavas-ekrem imamoglu-kemal kilicdaroglu

'DOĞRU BİR ŞEKİLLENME OLDU'

"Ben makam tarifi, o tür süreçlerle alakalı hiçbir duyguya sahip değilim. Tek duygum 14 Mayıs'ta seçimi kazandıracak insanlardan olmak. Bu sürecin en çalışkan neferi olacağım, bunu göreceksiniz. Genel Merkezler, bizler, Cumhurbaşkanı adayımız çalışıyor. Bunların koordine edilecek şekilde geleceği tasarlarız.

Her ne olursa olsun en doğru şekilde, ayrışmadan bütünleşerek yola devam etme meselesi. Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener'in lokomotif olması gerektiği inancıyla onlara nasıl katkı sunarız anlayışıyla bir arada olduk. Doğru bir şekillenme oldu. Her şey çok güzel olacak."