İsrail'in Londra Büyükelçisi Tzipi Hotovely, İngiltere basına yaptığı açıklamada 7 Ekim’deki Hamas saldırısında İran’ın dahil olduğunu ve bununla ilgili ellerinde istihbarat olduğunu ileri sürdü.

Venezüella ve Guyana liderleri, Esequibo için bir araya gelecek Venezüella ve Guyana liderleri, Esequibo için bir araya gelecek

İngiltere’deki İsrail Büyükelçisi Tzipi Hotovely, bu sabah katıldığı bir sabah programında İran’ın 7 Ekim Hamas operasyonunda katılımı olduğuna dair ellerinde istihbarat olduğunu ancak ayrıntıları paylaşmayacağını açıkladı.

"STİHBARATI PAYLAŞMAYACAĞIM"

Hotovely, sunucunun İran’ın katılımına ilişkin ‘istihbarat’ raporu konusundaki ısrarlı sorusuna karşılık “Bakın burada, stüdyoda istihbarat paylaşmayacağım ama İran'ın Hamas'ın işlediği bu suçlardan gurur duyduğu açık. Tahran bu askeri operasyonu destekliyordu ve Tahran, örgüte sponsorluk yaparak Hamas'ı vekil olarak destekliyor” dedi.

İRAN: KONTROL TÜM TARAFLARIN ELİNDEN ÇIKABİLİR

Geçtiğimiz günlerde İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının endişe verici boyutlara ulaştığını ve kontrolün her an tüm tarafların elinden çıkma ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

Kaynak: DHA