Gündemde kalmak için sürekli olarak provokatif haberler yapan ve yaptıran Soner Yalçın ve Oda TV, bu kez Cumhuriyetimizin ve Türk sporunun en önemli ve köklü kulüplerinden Fenerbahçe’ye operasyon çekti.

Operasyon sitesi Oda TV, 9 Ekim 2023 tarihli haberinde, Fenerbahçe’nin Milli futbolcusu Ferdi Kadıoğlu’nun kulüpten ayrılacağını belirterek, ortaya aslı astarı olmayan bir iddia attı. Söz konusu haberde Ferdi Kadıoğlu hakkında, “Fenerbahçe forması giyen Ferdi Kadıoğlu hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Genç futbolcunun babası Feyzullah Kadıoğlu, katılığı televizyon programında ayrılığı açıkladı.” şeklinde ifadeler kullanılarak, Türk futbolunun gündemi işgal edilmeye çalışıldı.

TARAFTAR GRUBUNDAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Oda TV ve Soner Yalçın’ın yapmış olduğu bu yalan haber tepkiler peş peşe gelirken, Twitter’da FenerSol adındaki Fenerbahçe taraftar grubunun yönettiği bir hesaptan, çok sert karşı açıklama geldi.

O SATILMAZ KALEMİN NEREYE KAÇTI?”

FenerSol hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

Sayın Hürrem Elmasçı takma adıyla yazan Soner Yalçın! Ne diyeceğimize biz de tam karar veremiyoruz! Daha önce SOCAR şirketinin FETÖ ile ilişkilerini gündeme getirmiştin yazılarında. Sonrasında bu FETÖ’cü olmakla suçladığın şirket Galatasaray'a sponsor olunca o "satılmaz kalemin" nereye kaçtıysa göremedik. Bir sessizlik oldu. Şimdi de Oda TV’de "Ferdi'nin babası açıkladı: Fener'den gidiyoruz" şeklinde provokatif bir haber yapmışsın. Babası röportaj da gayet net bir şekilde "Feneri şampiyon yapacağız, o sene bu sene" diyor. Ancak sonrasında gideceğiz diyor. Bu kadarcık çarpıtmadan, bu kadarcık provokasyondan Fenerbahçe karışmaz, kimsede ciddiye almaz. Ama bunların hepsi sizin zaten olmayan inandırıcılığınızdan ve güvenilirliğinizden çok büyük parçalar koparıyor. Fenerbahçelileri uyarıyoruz. Oda TV ve Soner Yalçın/Hürrem Elmasçı kasıtlı ve bilinçli Fenerbahçe düşmanı haberler yapmaktadır. GS TV’den bile buradan daha sağlıklı haber alırsınız! İzleyen, inanan Fenerbahçelinin aklından şüphe ederiz.

FETÖ’NÜN 3 TEMMUZ KUMPASI AKILLARA GELDİ

FenerSol hesabının açıklamasından da anlaşılacağı üzere, Milli futbolcu Ferdi Kadıoğlu’nun babası Feyzullah Kadıoğlu, “Fenerbahçe’yi şampiyon yapacağız, o sene bu sene” ifadelerini kullanıyor. Ortada net bir şekilde sarı-lacivertli ekipten ayrılmak gibi bir durum söz konusu bile değilken, Soner Yalçın ve Oda TV’nin bu tarz provokatif bir haber yayımlaması, akıllara Cumhuriyetin en köklü kulüplerinden Fenerbahçe’ye yönelik 3 Temmuz 2011’de bölücü FETÖ terör örgütü tarafından kurulan şike kumpasını getiriyor. FETÖ tarafından türlü iftiralarla Fenerbahçe ve tüm Türk futboluna leke sürülmek istenmiş ve kurban olarak Fenerbahçe Kulübü seçilmiştir.

Oldukça sancılı geçen dava sürecinde dönemin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tutuklanmış ve uzunca bir müddet cezaevinde kalmıştır. Ancak daha sonra adaletin tecelli etmesiyle birlikte, söz konusu uydurma davanın FETÖ kumpası olduğu anlaşılmış, ve Türk futbolu, alnına sürülmek istenen bu kara lekeden kurtulmuştur.

Seçimler öncesi kritik görüşme: Özel ile İnce bir araya gelecek Seçimler öncesi kritik görüşme: Özel ile İnce bir araya gelecek

ODA TV VE SONER YALÇIN’IN AMACI NE?

Oda TV ve Soner Yalçın’ın, bu tarz haberleri hangi amaç ve maksatla yaptığı belirsizliğini korurken, bu tarz açıklamaların, Milli araya denk gelmesi tesadüf değildir. Fenerbahçe ve Türk futboluna zarar vermek amacıyla yapılan bu tarz yanıltıcı haberlerin arka planı, yakında ortaya çıkacaktır.