Seçimlere 9 gün kaldı. Türkiye'de genel olarak seçim atmosferinin heyecanı önceki seçimlere göre daha düşük seyrettiği söylenebilir. Kamuoyunda seçimi takip eden herkes bu yönde gözlemlerini paylaşıyor.

31 Mart seçimlerinden sonra ilk anket! AK Parti'yi şok eden rakamlar 31 Mart seçimlerinden sonra ilk anket! AK Parti'yi şok eden rakamlar

Bir yer var ki orada heyecan dorukta. İstanbul!

İSTANBUL YENİDEN İMAMOĞLU DİYOR

Halk TV'den Yavuz Karamahmutoğlu'nun haberine göre, AK Parti adayı Murat Kurum, siyasi deneyimiyle şu ana kadar öne çıkmıyor ancak karşısında tüm Türkiye'nin dikkatini çeken Ekrem İmamoğlu bulunuyor.

Geçmişte Binali Yıldırım'ı a karşı ezici bir zafer elde eden İmamoğlu, şu an da önde gibi görünüyor. Son haftalardaki gelişmeler, İmamoğlu'nun önde çıkacağını işaret ediyor.

ANKARA SONUÇLARI ARTIK DÖNMEZ

Ankara'da AK Parti açısından aday belirleme süreci zorlu geçti. Mansur Yavaş'la yarışacak nitelikte bir isim bulmakta güçlük çekildi. Sonunda, parti içindeki diyaloğa rağmen Turgut Altınok aday gösterildi. Ancak Yavaş'ın etkili kampanyası ve Altınok'un zayıf performansı, Ankara'da dengeleri değiştirdi.

Son olarak Altınok mal varlığını açıklamasından sonra kamuoyunda daha da belirgin bir tablo oluştuğunu gösteriyor.

TÜM GÖZLER MALATYA'DA

20 yıldır AK Parti'nin yönettiği Malatya'da büyük bir sürpriz yaşanmak üzere. CHP'nin Malatya adayı Veli Ağbaba rakibine hergün biraz daha yaklaşıyor. CHP Genel Merkezi Ağbaba ile "asrın sürprizi" geleceğine inanıyor. Şu ana kadar çıkan anketlerde de Ağbaba'nın tabloyu alt üst ettiği görülüyor.

BURSA VE BALIKESİR CHP'NİN LEHİNE DÖNÜYOR

Bursa'da 31 Mart seçimleri, AK Parti ve CHP arasında çekişmeli geçiyor. Kentin dördüncü büyük kenti olan Bursa'da seçmenler, AK Parti'nin 20 yıldır elinde bulundurduğu Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'ye geçip geçmeyeceğini merakla bekliyor. Şu ana kadar gelen haberler Bursa CHP lehine her şeyin yolunda olduğu.

Balıkesir sürprizine hazır olun. Ahmet Akın ve ekibi aktif bir propaganda çalışması yürüttü ve ön plana çıktı. Akın, başlangıçta geride olmasına rağmen AK Partili rakiplerini endişelendirecek seviyeye yükseliyor. Seçimin son haftasında rüzgar yön değiştirmiş gözüküyor.

CHP'NİN YAŞADIĞI ZORLUKLAR

CHP'nin kamuoyuna da yansıyan iki ilde sıkıntılar yaşadığı görünür hale geldi. Eskişehir ve Edirne'de bazı zorluklar belirleyici olacak noktada. Aynı yoğunlukta olmasa da benzer bir tablo Antalya içinde değerlendirilebilir.

Son olarak seçime 9 gün kalmışken ilk sonuçların belirdiğini artık söyleyebiliyoruz. Kesin sonuçlar için 31 Mart'a.