Türkiye'nin kaderini belirleyecek olan 14 Mayıs Seçimlerine 3 gün kala, Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin adaylıktan çekildiğini açıklaması, Türkiye siyaset gündemine bomba gibi düştü. 

İnce'nin adaylıktan çekilme kararı, beraberinde birçok söylentiyi de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan kaset iddiaları yüzünden oldukça yıpranan ve miting programlarını sağlık sorunları nedeniyle iptal eden Muharrem İnce'nin, adaylıktan çekilme kararını hangi gerekçeyle aldığı da sorulan sorular arasında.

İNCE CHP'YE KATILACAK MI?

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilme açıklamasının hemen ardından CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından İnce'ye davet niteliğinde bir çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Benim çağrım hala geçerli. Eski kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakalım artık. Sayın İnce’yi Türkiye’nin sofrasına bekliyoruz. Buyursun lütfen gelsin…" ifadelerini kullandı. 

TKP Gezi Direnişi'nin yıldönümünde Taksim'de: Çok sayıda gözaltı var TKP Gezi Direnişi'nin yıldönümünde Taksim'de: Çok sayıda gözaltı var

Muharrem İnce'nin seçim sonrası süreçten nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmezken, Kılıçdaroğlu'nun bu paylaşımı akıllara "İnce CHP'ye geri mi dönüyor?" sorusunu getirdi. Önümüzdeki süreçte İnce'nin hareket planı daha da netleşecektir.