Hatay'a giderek deprem bölgesinde incelemeler yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basın mensuplarının sorularını cevapladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamada, "Ankara'dan 'Hatay'daki bayrakları kaldırın' diye talimat geldi" demişti.

'İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMENİN NE ANLAMI VAR?'

Soylu, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalara cevap verdi. Soylu, "Bu bir bayrak merasimi değil. Bizi niye böyle açıklama yapmak zorunda bırakıyorlar. Gelip hemen bu meseleyi karıştırmanın, burada çalışan insanları birbirine düşürmenin ne anlamı var? Burası siyasetin bu denli yapılabileceği bir yer değil. Ankara'da istediğiniz kadar yapabilirsiniz" şeklinde konuştu.

'BU TARTIŞMAYI YAPMAYI DOĞRU BULMUYORUZ'

AK Parti ve MHP bugün YSK'ye gidiyor! AK Parti ve MHP bugün YSK'ye gidiyor!

Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklama şu şekilde:

"Bizi birbirimize düşüren bir anlayış ortaya koymasını çok yanlış buluyorum. Sayın Valimiz de burada. Sayın Kılıçdaroğlu, mezarlıkta bayrağın kaldırıldığı yönünde bir iddiada bulundu.

Hepimizin sorumlulukları var. O mezarlık orada başından beri var. Eğer o mezarlıkta benim geldiğimden günden sonra arkadaşlar o bayrağı arkadaşlar açmamışsa, istediğin şeyi söyle. Ama sırf Kılıçdaroğlu geliyor diye, öyle bir şey olmaz... Bu bir bayrak merasimi değil.

Bizi niye böyle açıklama yapmak zorunda bırakıyorlar. Gelip hemen bu meseleyi karıştırmanın, burada çalışan insnaları birbirine düşürmenin ne anlamı var? Mezarlık yerini Valimiz bulmuş, mezarlığı da Denizli Belediyesi açmış. Her şey olabilir. 

"Talimatı o verdi, bu verdi" diye söylemeye ne gerek var? Bunlar üzerinden bu tartışmayı yapmayı doğru bulmadığımızı söylüyoruz.

Kendisini gösterebilmek için başkasına karalama yapmamamız gereken bir dönemdeyiz. Burası siyasetin bu denli yapılabileceği bir yer değil. Ankara'da istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Allah milletimizden razı olsun."