Wall Street Journal’a göre, Suudi Arabistan’ın mayıs ayında ev sahipliği yapacağı Arap Birliği zirvesi öncesinde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı birliğe geri döndürme planları nedeniyle, Suudi Arabistan önemli müttefikleri de dahil olmak üzere bazı Arap devletlerinin baskısıyla karşı karşıya.

MISIR BİLE KARŞI ÇIKIYOR

Arap yetkililere dayandırılan haberde, aralarında Fas, Kuveyt, Katar ve Yemen'in de bulunduğu Arap Birliği'nin en az beş üyesi Suriye'yi yeniden gruba almayı reddetti. Haberde, Suudi Arabistan'ın en yakın ortaklarından biri olan Mısır bile, Suriye ve Mısır'ın üst düzey diplomatlarının yakın zamanda Kahire'de bir araya gelmesine rağmen çekincelerini dile getirdi.

Sırp liderden flaş sözler: Kosova Başbakanı yeni Zelenskiy olmak istiyor Sırp liderden flaş sözler: Kosova Başbakanı yeni Zelenskiy olmak istiyor

TALEPLERİNİ YİNELEDİ

Gazeteye göre, Şam yönetimi yeniden kabul edilmeden önce onun Suriye'deki siyasi muhalefetle anlamlı bir ilişki kurduğunu görmek istiyorlar ve bazı ülkeler, Suriye'nin mültecileri koruma, uyuşturucu ticaretini durdurma ve İran'ın ülkedeki gücünü derinleştirmesini durdurma yönündeki taleplerini yineledi.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER